W jakim stylu urządzić łazienkę?

W jakim stylu urządzić łazienkę?
Łazienka jest specyficznym punktem na mapie domu. Już dawno przestała być miejscem o wyłącznie higienicznym przeznaczeniu. Jej rola urosła do rangi domowego SPA, gdzie relaks i odprężenie stanowią wartości nadrzędne. Armatura oraz ceramika przybierają formę dzieł sztuki o charakterze funkcjonalnym, a płytki tworzą niepowtarzalne tło do celebrowania uciekających momentów i napawania zmysłów estetyczną kreacją złożoną z odpowiednio dobranych komponentów. Jednak pierwszym aranżacyjnym dylematem jest… styl.
Jaki kierunek w urządzaniu najlepiej będzie pasował do osobistych preferencji domowników? Co wykorzystać w przestrzeni o nowoczesnym charakterze? Jak wyczarować niezwykłą atmosferę, inspirując się przeszłością? Najlepiej zacząć od solidnej analizy dostępnych możliwości – szukać, oglądać i snuć różnorodne wizje. W salonach Max-Fliz – w Krakowie, Katowicach oraz Wrocławiu – zadanie będzie ułatwione, bo to miejsca pełne stylu. Poznajcie kilka sposobów na to, by urządzić piękną łazienkę.

Łazienka nowoczesna – beton i szarość

Współczesne projekty to symbioza harmonii i stonowania. W takich wnętrzach na pierwszy plan wysuwają się równowaga i minimalizm. Zgodnie z zasadą „mniej, znaczy więcej” nic nie przytłacza, wszystko jest wyważone i idealnie dobrane. Nowoczesne trendy pokochały neutralną szarość, która w towarzystwie różnych barw – od łagodnych bieli, po soczyste zielenie i mroczną czerń – prezentuje się znakomicie. Armatura często przybiera ostre i wyraźne formy, ceramika z kolei występuje w postaci opływowych lub kwadratowych umywalek stawianych na blacie czy wanien stojących w rogu pokoju. O klimacie pomieszczenia decyduje jego tło, czyli płytki. Duże, kwadratowe lub prostokątne kafle na podłodze mogą przypominać betonowe konstrukcje, wprowadzając dozę surowego klimatu. Nowatorskie łączenie materiałów, jak surowy gres COVER z kolekcji MaxHome zestawiony z wyraźnymi akcentami w postaci luster oraz oryginalnych dodatków to przepis na wyważoną i nietuzinkową aranżację we współczesnym stylu.

Czytaj Dalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.